مشاهده خبر

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ایجاد پردیس فناوری خلیج فارس موافقت کرد.

معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه ای با ایجاد پردیس فناوری خلیج فارس با همکاری پارک علم و فناوری و دانشگاه خلیج فارس موافقت به عمل آورد.

 

محمد مدرسی در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه گفت: پردیس علم و فناوری خلیج فارس با همکاری دانشگاه و پارک علم و فناوری خلیج فارس و در پردیس ۲ این دانشگاه ایجاد می شود.

 

رئیس دانشگاه خلیج فارس یادآور شد: هدف از تاسیس این پردیس تحقق اولویت‌ها اجرای راهبردهایی چون توسعه، تکمیل و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری، آموزش، ترویج کارآفرینی و فرهنگ دانش بنیانی، بومی سازی، تجاری سازی فناوری و اشتغال آفرینی دانش بنیان، ماموریت گرایی و هدایت ظرفیت‌های فناورانه در حوزه های مزیتی استان در جهت رفع نیازها و حل مسایل کلان استان بوشهر و کشور می باشد.

 

رئیس دانشگاه خلیج فارس توسعه اکوسیستم نوآوری استان‌ و ایجاد مراکز کارآفرینی و نوآوری و مراکز رشد و پردیس‌های فناوری را از راهکارهای توسعه و تقویت زیست بوم فناوری و نوآوری استان دانست.

 

.

شایان ذکر است؛ دانشگاه خلیج فارس دارای یک مرکز رشد، در ساختمانی به ابعاد ۳ هزار و ۳۰۰ متر مربع که محلی برای استقرار شرکت های دانش‌بنیان می‌باشد و در حال حاضر ۴۰ شرکت دانش‌بنیان در این ساختمان مستقر است. همچنین، ۱۰ مرکز نوآوری، خانه خلاق و مرکز کارآفرینی نیز در این دانشگاه وجود دارد.

 

آزمایشگاه‌های دانشگاه خلیج فارس به عضویت شبکه ملی آزمایشگاه‌های علمی ایران در آمده و ۴۸ هسته و گروه علمی وپژوهشی نیز در این دانشگاه فعالیت می‌کنند.