مراکز

مراکز نوآوری و توسعه فناوری، پژوهشکده ها و دانشکده های همکار مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه خلیج فارس در زیر نمایش داده شده اند و توضیح مختصری راجع به فعالیتهای هر مرکزآورده شده است. برای دسترسی به هر کدام از این مراکز و آشنایی با جزییات عملکرد آنها، به آدرس اینترنتی این مراکز در ذیل صفحه مراجعه بفرمایید.

 

15903202580.png

 

 

 

 

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه فناوری دریایی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه صنایع خلاق

مرکز نوآوری صنایع خلاق در سال 1398 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه خلیج فارس راه اندازی گردید. این مرکز با هدف حمایت از افراد متخصص و خلاق، زمینه پرورش و عملیاتی نمودن ایده های نو و کاربردی را در زمینه های معماری و شهرسازی پایدار، میراث فرهنگی-صنایع دستی و گردشگری، هنرهای تجسمی، صنایع دیداری و شنیداری، کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی و بازی و سرگرمی فراهم می آورد.

 

15904339561.png

 

15904339562.png

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه فناوری  کشاورزی

مرکز توسعه کارآفرینی و نوآوری دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه خلیج فارس در سال 1396 تأسیس گردید. فعالیت های این مرکز عمدتاً در حوزه کشاورزی و منابع طبیعی است که تاکنون 6 هسته کارآفرینی و دو شرکت نوآور در آن مستقر بوده در زمینه تولید و فرآوری گیاهان دارویی، ساخت گلخانه ساحلی و سیستم هیدروپونیک، تولید بذر و نهال، ریزازدیادی و کشت بافت گیاهی، تولید کود زیستی، تولید غذای زنده و تولید محصولات زیستی (خوراکی، نوشیدنی، دارویی و بهداشتی) و پرورش طیور و فرآورده های زنبور عسل (زنبورستان) فعالیت می نمایند. عمده اقداماتی که تاکنون در این مرکز انجام شده شامل توسعه کشت و فناوری گیاهان دارویی، توسعه کشت گیاهان کم آب بر، تولید بستر کشت بذر و نشاء (دیت پیت)، طراحی و ساخت سیستم های هیدروپونیک خانگی و صنعتی، توسعه کشت و فناوری کاکتوس و مورینگا در استان بوشهر می باشد. شایان ذکر است این مرکز با پارک علم و فناوری استان بوشهر و مرکز رشد فناوری دشتستان قرارداد استقرار واحدهای نوآور در دانشکده کشاورزی منعقد نموده و آماده خدمت رسانی به شرکت ها با اخذ تعرفه مصوب است.

 

15904909753.png

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه فناوری زیستی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه فناوری سیستمهای قدرت و حفاظت

 

 

 

 

 

 

 


مرکز بین المللی توسعه نرم افزار های موبایل

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مرکز نوآوری و توسعه فناوری ساخت و مواد پیشرفته

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مرکز نوآوری و توسعه فناوری  هوشمند سازی و اینترنت اشیاء

این مرکز که در سال 1398 افتتاح گردید، مرکزی پژوهشی تحت نظر پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات است. اين مرکز در نظر دارد که با تجهيز آزمايشگاه هاي مرتبط با حوزه هاي هوشمندسازی و اينترنت اشياء به مرکز اصلي پژوهش در این حوزه ها در استان بدل شود. توسعه و تکميل اين مرکز مي تواند در راستاي شناسایی شرکت های فعال استان، تعامل با فناوران و نوآوران صنعت و دانشگاه، برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه، اشتغال زایی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی، تولید محصولات مبتنی بر دانش و فناوری نوین، حمایت از شرکت های دانشگاهی در جهت فروش محصولات دانش بنیان در بازار داخلی و صادرات محصولات دانش بنیان، اتکای بر تولیدات داخلی، کاهش وابستگی به واردات و فناوری خارجی، جلوگیری از مهاجرت نیروهای نخبه استان، تجاری سازی فناوری های نوین، راه اندازی خط تولید محصولات دانش بنیان در استان و افزایش گردش مالی شرکت ها بسيار موثر باشد. 

 

در حال حاضر تعدادی تیم پژوهشی در این مرکز مشغول فعالیت و پژوهش می باشند. این تیم ها به شرح زیر هستند:

 

ردیفدبیر تیمعنوان پروژه

 

دکتر حبیب رستمیتخمین سن استخوانی

 

دکتر حبیب رستمیتشخیص نموتراکس

 

دکتر محمدجواد صابرطراحی وساخت ترنسدیوسر فشار آب

 

دکتر محمدجواد صابرهوشمندسازی ساختمان

 

دکتر روح الله فاتحیدوچرخه های هوشمند بدون ایستگاه

 

دکتر حجت قیمت گرتشخیص بیماری های پوستی و سرطان پوست توسط تلفن های همراه با بهره گیری از شبکه عصبی

 

دکتر امین ترابیطراحی و پیاده سازی دستگاه استنشاق گاز هوشمند

 

دکتر محمدیطراحی و ساخت پلتفرم پایش آلودگی هوا مبتنی بر اینترنت اشیا

 

Etour  مهندس سعید طلعتیان

 

15904909754.png

 

 

 

مرکز نوآوری و توسعه فناوری شناختی