مشاهده خبر

برگزاری آیین اختتامیه رویداد کار آفرینی بوشهر

آیین اختتامیه رویداد کارآفرینی بوشهر با حضور دانشجویان، فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، اساتید دانشگاه خلیج‌فارس و دیگر شرکت کنندگان در سالن اداره کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر برگزار شد.

 

 

احمد لطفی، مدیر کل محترم کمیته امداد استان بوشهر درباره این رویداد گفتند: افراد مستعدی در سطح استان وجود دارند که می‌توانند با بهره‌گیری از دانش‌های روز در زمینه استارت‌آپ‌ها، کسب‌وکار خوبی را برای خود و خانواده‌هایشان ایجاد نمایند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: هم‌اینک جامعه با دانش و اطلاعات خود از ظرفیت این بخش به‌خوبی آشنایی یافته است که اگر به دنبال رقابت با دنیای خارج هستیم باید از این فضا بیشترین بهره را ببریم. لطفی آشنایی دانشجویان و فارغ‌التحصیلان را با محیط کسب‌وکار از اهداف این رویداد کارآفرینی دانشجویی عنوان کرد و گفت: آشنایی این نخبگان با چالش‌های اجرای طرح و عملی کردن ایده‌های نو و دانش بینان از دیگر اهداف این رویداد است.

وی با بیان اینکه در این آیین ۲۰۰ نفر در قالب ۱۵ تیم ایده‌ها و مدل بوم کسب‌وکار خود را در ۳ محور اصلی رویداد ارسال کردند، توضیح داد: پس از بررسی داوران، ۵ تیم به‌عنوان برگزیده معرفی شدند که از آنها تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: ایده‌های این افراد در محورهای کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی، هوشمندسازی و اینترنت اشیاء و همچنین صنایع خلاق ارسال شده است.

لطفی تأکید کرد: اگر این قبیل اقدامات کارآفرینی در این نهاد توسعه یابد حمایت‌های کامل از این قشر ایده‌پرداز انجام خواهد شد تا فعالیت‌های آنها به نتیجه لازم برسد. وی افزود: این رویداد یک فرصت بود تا افرادی که از لحاظ مالی دارایی کافی ندارند بتوانند با بهره‌گیری از این دانش روی پای خود بایستند. گفتنی است اولین رویداد کارآفرینی با ۳ محور "هوشمندسازی و اینترنت اشیاء، کشاورزی و فرآوری محصولات کشاورزی، صنایع خلاق " به‌منظور آشنایی افراد تحت حمایت با ادبیات کسب‌وکار و مراحل شکل‌گیری یک ایده تا تجاری‌سازی و ترویج و تقویت فرهنگ کارآفرینی و با هدف بسترسازی لازم برای راه‌اندازی طرح‌های استارتاپی و دانش‌بنیان از ۱۵ بهمن تا ۱۴ اسفند به‌صورت مجازی برگزار شد.

 

منبع: فارس نیوز